vulvodynia.pl
strona główna / zaloguj się lub zarejestruj

Cytoliza pochwowa

wstęp forum Główne Cytoliza pochwowa

Otagowane: ,

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 2 głosy, i został ostatnio zaktualizowany przez  Marita 6 lata, 5 miesiące temu.

Przeglądasz 4 wpisy - 1 do 4 (z 4 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #867

  Ania2127
  Uczestniczka

  Mam pytanie dotyczące tego schorzenia, po przewlekłych grzybicach rozpoczęłam intensywną kurację probiotykami (codziennie doutsny probiotyk od czerwcza 2008), od listopada cierpię na uciążliwe swędzenie sromu i odbytu, współżycie praktycznie jest niemożliwe z powodu pieczenia, wyniki posiewu są dobre, nie mam bakterii ani grzybów, ginekolog twierzdi że wszystko jest ok. Mam gęste, mleczne upławy, objawy nasilają się szczególnie po kąpieli, myślałam tez o alergii na płyny do higieny intymnej z kwasem mlekowym. W internecie bardzo trudno znaleźć coś na ten temat. Czy możecie cośo tym napisać ? Pozdrawiam.

  #1548

  Marita
  Uczestniczka

  Aniu o cytolizie pochwowej piszę na swoim blogu w katalogu “Kobiece sprawy” , przeczytaj sobie. Cytoliza jest rzadkim problemem a w Polsce wśród ginekologów słabo znana, dlatego też mało fachowej wiedzy na ten temat w internecie. Jednak pomimo ujemnych wyników bakteriologicznych i mykologicznych przy współistniejących dużych ilościach pałeczek Doderleina rozpoznanie nie jest łatwe, ponieważ taki obraz mogą dawać inne schorzenia.. Dlatego z leczeniem trzeba być bardzo ostrożnym. Cytolizę leczy się roztworem sody i jeżeli jest to faktycznie cytoliza daje ono dobro efekty. Ja na Twoim miejscu spróbowałabym odstawić wszystkie probiotyki, używać do higieny intymnej mydła glicerynowego i obserwować czy nie będzie chociaż trochę lepiej.

  #1549

  Ania2127
  Uczestniczka

  bardzo dziękuję Ci za odpowiedż, spróbuję na trochę odstawić probiotyk, ale bardzo się boję, że bez takiego “wspomagania” mój organizm znów całkowicie utraci odporność (przed tym jak zaczęłam stosować probiotyk badania nie wykazywały u mnie żadnych pałeczek kwasu mlekowego) i znów zaczną sie infekcje :-(. Czy można stosować probiotyk rzadziej, na przykład co 2 -3 dni ?

  #1550

  Marita
  Uczestniczka

  Aniu oczywiście, że możesz stosować go rzadziej nawet raz na tydzień, a czy robiłaś teraz wymaz? ile masz pałeczek Doderleina. Piszesz, że miałaś ciągle infekcje jakiego typu? bakteryjne czy grzybicze to też jest ważne do całości obrazu dolegliwości.

  Pozdrawiam

Przeglądasz 4 wpisy - 1 do 4 (z 4 w sumie)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.

Ostatnia modyfikacja: 22 lutego 2009