vulvodynia.pl
strona główna / zaloguj się lub zarejestruj

Dagna Kocur

Odpowiedzi forum utworzone

Przeglądasz 16 wpisów - 1 do 16 (z 16 w sumie)
  • Autor
    Wpisy
  • w odpowiedzi na: Prosba o pomoc #2367
    Dagna Kocur
    Participant

    Witam ponownie ,

    aktualnie prowadzę badania dotyczące zadowolenia z pomocy seksuologicznej,

    zachęcam do wypełnienia ankiety

    http://www.ebadania.pl/8fbcc66e9acc9cf6

    pozdrawiam

    Dagna Kocur

    w odpowiedzi na: Prosba o pomoc #2365
    Dagna Kocur
    Participant

    Witam Panie po dłuższej przerwie:)

    Informuję, że moje badanie dobiegło już końca. Udało mi się zaprezentować wyniki na XXXIV Zjeździe naukowym Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w Katowicach i mam nadzieję, że zaprezentuję je jeszcze na innych konferencjach.

    Jeżeli któraś z Pań jest zainteresowana wynikami mogę przesłać na maila.

    Myślę że temat vulvodynii jest na tyle istotny a zarazem mało znany w Polsce, że nie powinnam poprzestać na tym badaniu, więc zwracam się z Prośbą do Pań o wypowiedź na jakich aspektach powinnam się skupić w dalszych badaniach?

    Z góry dziękuję:)

    pozdrawiam

    w odpowiedzi na: Prosba o pomoc #2364
    Dagna Kocur
    Participant

    Witam po dłuższej przerwie, powoli dobiega koniec czasu przeznaczonego na moje badania. Niestety wciąż mam niewystarczającą ilość wypełnionych ankiet.

    Jeszcze raz bardzo serdecznie proszę Panie, które jeszcze nie wypełniły ankiety o pomoc. Jestem jedną z pierwszych osób w Polsce, które badają problem Vulvodynii. Mam zamiar rozpowszechniać wiedzę na temat tej choroby dobrze znanej na zachodzie ale u nas w Polsce jeszcze nie, ale żeby móc występować na konferencjach czy pisać artykuły muszę mieć materiał czyli wyniki badań.

    Jeszcze raz serdecznie zapraszam do wypełnienia ankiety:

    http://www.ebadania.pl/682a9c65f12e5d0e

    pozdrawiam serdecznie i życzę sukcesów w leczeniu

    w odpowiedzi na: Prosba o pomoc #2361
    Dagna Kocur
    Participant

    Dzięki, pozdrowienia dla Ciebie też i powodzenia w walce z chorobą :)

    w odpowiedzi na: Prosba o pomoc #2358
    Dagna Kocur
    Participant

    dobry pomysł, dziękuję:)

    w odpowiedzi na: Prosba o pomoc #2356
    Dagna Kocur
    Participant

    Po dłuższych przemyśleniach i informacjach zwrotnych od Pań przychylnie do mnie nastawionych nie jestem jeszcze wypalona w temacie V :), wręcz przeciwnie zamierzam poświęcić jeszcze więcej czasu niż wstępnie planowałam na badanie tego tematu – wiem że WARTO.

    Ankietę wypełniło na razie 10 Pań, żeby wyniki można było opublikować musi być minimum 30.

    Rozważam też przygotowanie pytań do tak zwanego studium przypadku czyli dużo pytań otwartych – jeżeli Panie jesteście zainteresowane udziałem w takich badaniach ( też internetowo – 1. ja wysyłam pytania, 2. Panie odpisujecie:)) to zapraszam do kontaktu [email protected].

    w odpowiedzi na: Prosba o pomoc #2355
    Dagna Kocur
    Participant

    Drogie Panie

    muszę wyjaśnić pewną zasadniczą kwestię, podjęłam tę dyskusję ponieważ jestem otwarta na nowe kierunki badania V, natomiast nie będę Pań przekonywać ani polemizować w kwestii już wybranych narzędzi (to są uznane, rzetelne metodologicznie narzędzia),

    Dziwi mnie jedno, wiele Pań pisze, że nie macie wiedzy na temat metodologi testów psychologicznych ale wyrażacie opinię że testy te są złe. Gdy idziecie Panie na USG raczej nie pytacie się lekarza czy ten sprzęt działa, bądź nie mówicie że obraz jest niewyraźny (trzeba być specjalistą aby coś dostrzec na monitorze USG) więc jaka jest tu różnica?

    Co jeszcze bardziej ciekawe wiecie Panie jakie zostaną wyciągnięte wnioski?

    Ja jestem otwarta na dalsze badania V i jej wpływu na inne aspekty psychiki ale nie zgodzę się z Paniami że narzędzia, których użyłam są złe. Natomiast bardzo ważne jest to co te pytania wywołują w Paniach (ta wiedza jest bardzo cenna dla mnie i zachęcam też Panie do zastanowienia się nad tym)

    Pytanie dotyczące odczuwania smutku jest bardzo cenne i wykorzystywane w wielu narzędziach badających depresję (nie chcę wchodzić z Paniami w polemikę, co jest sensowne a co nie, tu jest ważna wiedza metodologiczna, natomiast chętnie wejdę w polemikę, bądź raczej wysłucham nowych pomysłów co jeszcze można zbadać w kwestii V.)

    w odpowiedzi na: Prosba o pomoc #2350
    Dagna Kocur
    Participant

    Dziękuję za cenne uwagi i proszę inne Panie o wypowiedzi

    w odpowiedzi na: Prosba o pomoc #2348
    Dagna Kocur
    Participant

    Do Promyk: Bardzo dziękuję za zrozumienie i słowa otuchy:)

    w odpowiedzi na: Prosba o pomoc #2346
    Dagna Kocur
    Participant

    Bardzo proszę o przeczytanie całego wątku przed wypowiedzią żebym nie musiała się powtarzać i wprowadzać zamieszania:)

    Powtórzę jeszcze raz: ja się zajmuję seksualnością i ten aspekt psychiki chciałabym zbadać u Pań, natomiast jestem otwarta na badanie innych aspektów (im większe badanie tym lepiej),

    Do Ewa: Czy może Pani rozwinąć myśl? jaki aspekt psychiki uważa Pani za wart zbadania?

    w odpowiedzi na: Prosba o pomoc #2342
    Dagna Kocur
    Participant

    Bardzo dziękuję:)

    w odpowiedzi na: Prosba o pomoc #2340
    Dagna Kocur
    Participant

    Ja również w pełni się zgadzam z Panią Agnieszką, oczywiście było by dla mnie dużym zaszczytem gdybym byłą jedną z pierwszych osób piszących o vulvodynii w Polsce. Przemyślałam kolejny raz całą sprawę i muszę Państwu wyjaśnić kilka rzeczy:

    1.Do Mokka112 w psychologii bardzo rzadko stosuje się testy stworzone specjalnie dla jakiejś konkretnej grupy (jakiejś grupy społecznej, czy osób cierpiących na daną chorobę). Większość badań psychologicznych polega na zbadaniu danej grupy konkretnym testem i porównaniu wyników z grupą kontrolną czyli na przykład osobami bez danego zaburzenia. Większość testów psychologicznych buduje się tak aby można było każdego nim zbadać a wnioski wyciągane są na podstawie porównania z populacją (czy grupą kontrolną reprezentatywną)

    Bardzo słusznie zauważa Pani że w takich badaniach nie można stwierdzić co jest przyczyną czego (co było pierwsze), faktycznie bardzo często jest tak, że wyniki badań pokazują tylko korelację czyli współwystępowanie pewnych cech a nie mówią, która z nich jest przyczyną. Mnie też to martwi ale niestety, na dzień dzisiejszy nie udało się opracować lepszych metod.

    2.Tak jak pisałam we wcześniejszych postach zajmuję się seksualnością i chciałabym w badaniach nad vulvodynią też zbadać ten aspekt (uważam że Wielowymiarowy Test Seksualności jest bardzo dobrym narzędziem) Ale jestem też otwarta na sugestie Pań jakie inne aspekty psychiki uważacie za istotne do zbadania (mogę znaleźć odpowiednie testy).

    3.Myślę, że najlepszy model badań psychologicznych w przypadku vv jest taki aby zawierał on kilka testów, które są renomowane i uznane + ankietę stworzoną specjalnie dla Pań. W ankiecie którą wypełniła Pani Iza na początku było 10 pytań ankiety, którą stworzyłam sama. Jestem otwarta na dyskusję nad nimi, jeżeli Panie macie ochotę to mogę je tu opublikować i razem naniesiemy zmiany.

    4.Myślałam też nad tym co ja mogę konkretnie dla Pań zrobić, ponieważ faktycznie korzyści dla Pań w wypełniania ankiety są bardzo długoterminowe i odległe. Więc pomyślałam że mogłabym wyniki każdego testu policzyć osobno i dać Panią (oczywiście w pełni anonimowo) informację zwrotną na temat aspektów które zbadam. Jeżeli któraś z Pań miałaby ochotę dowiedzieć się czegoś więcej na swój temat to zapraszam do kontaktu: [email protected]

    Zapraszam do dalszej dyskusji:)

    w odpowiedzi na: Prosba o pomoc #2335
    Dagna Kocur
    Participant

    Pytania te nie są wymyślone specjalnie dla kobiet z vulvodynią ale pochodzą z dwóch renomowanych testów psychologicznych, wykorzystywanych na całym świecie:

    1.Wielowymiarowy Test Seksualności

    2.Inwentarz Płci Psychologicznej

    Nie bardzo rozumiem Państwa postawę, chciałabym żeby było jasne że ja nierobie tych badań bo muszę, tzn muszę na przykład obronić prace magisterską albo że ktoś mi za to płaci.

    Przypadkiem natrafiłam na to forum i naprawdę chwyciły mnie za serce wypowiedzi wielu kobiet cierpiących na ta chorobę. Pomyślałam sobie że tak nie może być i że ja mogłabym spróbować coś zmienić, poświęcić swój czas, pieniądze i przeprowadzić większe badania a co za tym idzie opublikować artykuł na przykład w Ginekologii lub na konferencji.

    Ale teraz zastanawiam się czy to w ogóle ma sens. Szczerze mówiąc oczekiwałam wsparcia i zaangażowania od Pań ponieważ tyle piszecie na tym forum że w Polsce nikt o vulvodynii nie słyszał, myślałam że chcecie to zmienić. Na dzień dzisiejszy ankietę wypełniły 2 osoby, zaczynam wątpić czy te badania mają sens.

    Proszę o wypowiedzi wszystkie Panie czytające ten wątek:

    1.Czy chcecie uczestniczyć w jakichkolwiek badaniach?

    2.Jeżeli tak to w jakich, jak takie badanie powinno wyglądać?

    w odpowiedzi na: Prosba o pomoc #2332
    Dagna Kocur
    Participant

    Żadne pytanie się nie powielało, pytania pochodziły z testu autorstwa dr. Williama E. Snella z Southeast Missouri State University

    w odpowiedzi na: Krótka ankieta o vulvodynii #2204
    Dagna Kocur
    Participant

    Witam

    ja również zachęcam do wypełniania ankiety młodszej koleżanki psycholog:)

    i zachęcam do wypełnienia mojej ankiety

    http://www.ebadania.pl/682a9c65f12e5d0e

    Widać coraz większe zainteresowanie vulvodynią, myślę że dzięki wynikom badań empirycznych (prace przedstawiające takie wyniki są wyżej cenione niż na przykład prace przedstawiające samą teorię) można będzie dotrzeć naprawdę do większej ilość lekarzy i innych specjalistów :) i uświadomić ich że taka choroba istnieje

    w odpowiedzi na: Prosba o pomoc #2330
    Dagna Kocur
    Participant

    Witam,

    dziękuję za konstruktywną krytykę.

    Rozumiem, że pytania dotyczące seksualności wywołują negatywne emocje, natomiast seksualność niewątpliwie jest elementem sytuacji psychologicznej, oczywiście nie jedynym ale ja właśnie seksualnością się zajmuję (jest to obszar moich badań naukowych). Nie da się przeprowadzić badania obejmującego całą sytuację psychologiczną ponieważ badanie musiało by ono trwać minimum wiele godzin.

    Często zwykłym osobą wydaje się że testy psychologiczne składają się z wielu pytań o to samo ale zapewniam Panią, że tak nie jest. Pytania dotyczące seksualności, które panią zirytowały dostarczają wielu ciekawych wyników dotyczących aspektów seksualności, jest to coś o wiele bardziej złożonego niż tylko „Tak seks to koszmar” lub „nie mój seks jest cudowny”.

    Po przeczytaniu Pani komentarza postanowiłam jednak nieco zmienić ankietę, ponieważ bardzo zależy mi na przeprowadzeniu tego badania ( muszę mieć minimum 30 osób) i na tym aby poprzez publikacje i wystąpienia na konferencji zmienić sytuację w Polsce, tzn żeby lekarze, seksuolodzy i psycholodzy dowiedzieli się, że taka choroba istnieje.

    Zachęcam więc do wypełnienia tej ankiety.

Przeglądasz 16 wpisów - 1 do 16 (z 16 w sumie)

Ostatnia modyfikacja: 9 lutego 2015