vulvodynia.pl
strona główna / zaloguj się lub zarejestruj

zuzanna

Odpowiedzi forum utworzone

Przeglądasz 12 wpisów - 1 do 12 (z 12 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • w odpowiedzi na: Nie wiem czy to vulvodynia… #2156
  zuzanna
  Participant

  Jaka szkoda, że rzadko ktoś tu zagląda…

  Myślę wciąż o tym, co tu przeczytałam: o uszkodzeniu zakończań nerwowych w okolicach wag sromowych i wzgórka łonowego. Czy takie uszkodzenie może być spowodowane poprzez długotrwałe stosowanie silnych maści typu Lorinden C na przykład? Wiele lat zmagałam się z różnymi infekcjami, już pierwszy ginekolog, gdy byłam nastolatką, polecił mi tą maść. Potem przynajmniej raz w roku miałam jakieś swędzenie w tej okolicy, żaden Clotrimazol nie pomagał, pomagała silna maść stosowana przez tydzień. Potem już gdy zaczęły się te kłopoty, długo byłam leczona przeciwko grzybicy…i nic, ginekolog już nie mógł mi pomóc. Może gdy ubieram te spodnie z grubego i sztywnego materiału, zakończenia nerwowe w tych miejscach są podrażniane i stąd to kłucie igieł itp???

  Przy normalnej bieliźnie, cienkich spodniach, normalnych rajstopach nic się nie dzieje.

  Czy długotrwałe branie pigułki antykoncepcyjnej może mieć jakiś wpływ na moje problemy?

  w odpowiedzi na: Nie wiem czy to vulvodynia… #2155
  zuzanna
  Participant

  Czytam i czytam to forum. Dziewczyny piszą o bólu, o bolesnym współżyciu. Straszna to choroba. Mnie nic nie boli. Kompletnie nic. Tylko gdy mam na sobie dżinsy, coś mnie kłuje, igiełki takie, strasznie mnie to denerwuje, dlatego w zasadzie ich nie noszę. Ale oprócz tego żyję normalnie, w żadnym innym ubraniu ani bez ubrania, w żadnej innej chwili nic mi nie dolega. To chyba nie jest vulvodynia.

  w odpowiedzi na: Nie wiem czy to vulvodynia… #2154
  zuzanna
  Participant

  Ewo, bardzo ci dziękuję za odpowiedź. Nie byłam jeszcze u neurologa. Znowu myślę o tym, że to jednak coś innego, rodzaj alergii raczej. To nie jest tak, że po rezygnacji z dżinsów się trochę poprawiło. Od dżinsów się zaczęło. Gdybym ich nie nosiła, bo akurat miałabym taki styl, to w życiu bym nie sądziła, że może mi coś takiego dolegać.

  Gdy ich przez pół roku nie noszę, nie dolega mi nic (jeszcze 4 lata temu nosiłam i nic mi nie dolegało). Fakt, że rzadko, ale rajstopy z grubszym szwem po środku też mnie denerwują, takie grubsze, zimowe. To kwestia dotyku chyba. Ale tu o te dżinsy chodzi. Wczoraj zrobiłam eksperyment – miałam na sobie cały dzień (bo 2 godzinne próby miałam już za sobą i było nieźle). Było nie bardzo – najgorzej jest, gdy dużo chodzę, czuję kłujące mnie igły.

  Trochę pomaga mi VAGISIL. Smaruję na noc. Gdybym nie nosiła tych dżinsów, byłoby normalnie, a tak, jak ponoszę pół dnia, to potem na noc smarują tą maścią i jest lepiej. Tylko że maść nie leczy. Gdy znowu mam na sobie dżinsy, zaczyna się to samo. Więc raczej ich nie noszę. Maść jest droga – mała tubka kosztuje 20 zł i starcza mi na 7 razy może, mam już drugie opakowanie.

  w odpowiedzi na: Prosba o pomoc #2363
  zuzanna
  Participant

  Generalnie dżinsów nie noszę. Każda próba raz na 2-3 miesiące kończy sie tym że po 1-2 godzinach mam ochotę się rozebrać, coś mnie denerwuje, jakby sto igieł wbitych w ciało.

  Dziś miałam na sobie dżinsy w pracy…

  w odpowiedzi na: Prosba o pomoc #2362
  zuzanna
  Participant

  Właśnie otworzyłam pocztę z wiadomością, że jest tu ciekawy wątek:)

  Pisałam na tym forum kilka razy, nie wiem, czy to, co czuję od 4 lat to vulvodynia, nie byłam jeszcze u neurologa. U ginekologa w tej sprawie nie raz i nie dwa, nie jest w stanie mi pomóc.

  Czuję na zewnętrznych wargach sromowych i w okolicy, takie jakby igiełki, coś nieprzyjemnego, ale tylko gdy nosze dżinsy, niekoniecznie obcisłe, także przy rajstopach z grubszym szwem pośrodku, denerwuje mnie dotyk grubszego materiału. Nic mnie nie boli, nie mam problemu ze współżyciem i chyba nie mam co odpowiadać na ankietę.

  w odpowiedzi na: Nie wiem czy to vulvodynia… #2151
  zuzanna
  Participant

  Mieszkam nie tak daleko od miejsca, gdzie przyjmuje polecony przez was neurolog z Sopotu, ale przyjmuje w dość nieciekawych godzinach, niestety. Wiosną wezmę dzień urlopu i pójdę na pewno. Na razie po prostu nie noszę dżinsów (do pracy i tak bym nie mogła), bieliznę tylko bawełnianą…i nie jest źle. Ale do neurologa i tak pójdę. Tylko co jest dalej po tej wizycie? Wizyta w szpitalu? Co się tam dziać będzie? Trochę się boję.

  w odpowiedzi na: Nie wiem czy to vulvodynia… #2148
  zuzanna
  Participant

  Wczoraj znowu było źle. W dżinsach oczywiście już nie chodzę. Przeszkadzał mi maleńki szew w majtkach, a mam je od kilku miesięcy i nigdy nic nie było. Jest coraz gorzej, małe szwy w bieliźnie i rajstopach, w sumie płaskie, ale zaczynają mi przeszkadzać. Czuję lekkie ciepło, małe igiełki itp przy każdym kroku. Sama już nie wiem co robić, mój ginekolog wykluczył wszelkie grzybice itp, po długim czasie moich narzekań na coś nieokreślonego wysłał mnie do neurologa, jeszcze tam nie byłam…

  Tu też rzadko ktoś zagląda, chyba jednak mało kobiet ma takie problemy.

  w odpowiedzi na: Hej #2187
  zuzanna
  Participant

  Ja też, ale nadal niewiele to pomaga…mam dość tej choroby.

  w odpowiedzi na: Czy jest ktoś z trójmiasta? #2170
  zuzanna
  Participant

  Ja jestem z Trójmiasta, pisałam tu już ale w innym wątku. U tego lekarza jeszcze nie byłam, bo nie do końca jestem pewna czy moje objawy to vulvodynia. Może wybiorę się tam wiosną.

  w odpowiedzi na: Nie wiem czy to vulvodynia… #2147
  zuzanna
  Participant

  Witaj :)

  Rzadko tu zaglądam, już straciłam nadzieję na to, że kiedykolwiek ubiorę dżinsy…

  Ciągle jest tak samo, chyba kobiet z takimi problemami jest jednak mało.

  Pozdrawiam cię.

  w odpowiedzi na: Nie wiem czy to vulvodynia… #2145
  zuzanna
  Participant

  Poradzicie mi?

  w odpowiedzi na: Badanie przewodnictwa nerwowego #2124
  zuzanna
  Participant

  Mieszkam w Gdańsku i wybieram się do tego lekarza. Gdzie dokładnie przyjmuje? Gdzie są robione badania? Napisałam tu post: nie wiem czy to vulvodynia? Jestem wykończona po prostu szukaniem pomocy…

Przeglądasz 12 wpisów - 1 do 12 (z 12 w sumie)

Ostatnia modyfikacja: 9 lutego 2015