vulvodynia.pl
strona główna / zaloguj się lub zarejestruj

Akupunktura

wstęp forum Główne Akupunktura

Otagowane: ,

Przeglądasz 6 wpisów - 1 do 6 (z 6 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #930
  xsowa
  Participant

  Czy któraś z Was próbowała pomoc sobie akupunkturą? Wyczytalam na angielskiej stronie, ze pomogla wielu kobietom. Zamierzam spróbować w przyszłym miesiącu.

  #1963
  iza
  Participant

  Tak, ja próbowałam. Bez rezultatu. (Mam vulvodynię właściwą).

  #1964
  rachel.malibu
  Participant

  no wlasnie lekarz do ktorego chodze tez mowil cos o akupunkturze … tylko chetnie sie dowiem w co sie te igly wbija i czy to boli:/ jak wiecie to napiszcie…mnie sie wydaje ze to sciema jednak :( jakos nie wierze w takie rzeczy…

  #1965
  iza
  Participant

  Igły wbija się w bardzo różne miejsca, wrażliwość na ból jest na pewno sprawą indywidualną, ale mnie to raczej nie bolało.

  #1966
  Yennefer
  Participant

  Izo,

  jakiś doktor stwierdził vulvodynię po nazwie? Znaczy: nazwał tak tę chorobę i wystawił diagnozę? Jeśli tak, podaj prosze jego namiary (jeśli nie na forum to może na maila [email protected]).

  A gdzie szukać można akupunktury?

  #1967
  iza
  Participant

  Yennefer ja nie spotkałam jeszcze takiego lekarza, który nazwałby moją/nasza chorobę. Po prostu mam objawy wyłącznie vulvodynii właściwej i tyle.

  Gabinetów akupunktury można szukać w internecie, ale trzeba bardzo uważać, gdzie się idzie. Dwie rzeczy moim zdaniem są najważniejsze: wykształcenie i doświadczenie lekarza oraz kwestia wysokiej higieny gabinetu. Akupunkturą zajmują się bardzo często lekarze medycyny konwencjonalnej zza wschodniej granicy. W Rosji i krajach byłego ZSRR medycyna konwencjonalna była zawsze otwarta również na naturalne metody lecznicze jak ziołolecznictwo, akupunktura, irydodiagnostyka. W naszej kulturze zachodniej medycynę naturalna traktowano zawsze jak szarlatanerię. Cóż zapewne zupełnie niesłusznie.

  Pamiętaj, że w dzisiejszych czasach igły do nakłuć powinny być jednorazowe!

Przeglądasz 6 wpisów - 1 do 6 (z 6 w sumie)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.

Ostatnia modyfikacja: 12 listopada 2009