vulvodynia.pl
strona główna / zaloguj się lub zarejestruj

Choroba Foxa Fordyce'a może zostać pomylona z Volvodynia ?

wstęp forum Główne Choroba Foxa Fordyce'a może zostać pomylona z Volvodynia ?

Przeglądasz 6 wpisów - 1 do 6 (z 6 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #970
  koki
  Participant

  Swoją historię opisywałam 5 m-cy temu, wymieniając się tutaj informacjami z Ewą. Długo mnie tutaj nie było bo ciagle szukałam światełka w tunelu na lepsze sampoczucie. Wszystkie wyniki wymazów nic nie wykazują. Hormonalnie również bez zastrzeżeń. Obecnie jestem poddawana naświetlaniu lampą fotodynamiczną (8-me naświetlanie z 10-ciu). Wszelkie maści podrażniają zamiast dawać ulge. Brałam kilka miesięcy amitryptylinę w różnych dawkach, która niestty nie pomogła, dlatego ją odstawiłam. Pieczenie utrzymuje się 24h na dobę z mniejszym/większym nasileniem. Niedawno wybrałam się do b.dobrego dermatologa w Mikołowie, której diagnoza brzmi choroba Foxa-Fordyce’a. Na stronach polskich jest na ten temat niewiele więc proponuje strony angielskie. Dostałam witamine B6, Atarax Tran do picia. Wybrałam się również do dietetyka na testy krwi z palca – okazało się, że mój organizm nie toleruje w pożywieniu m.innymi: mleka krowiego, mąki, drożdży, papryki, cukru, ryżu itd. Jestem zatem również na diecie – zobaczymy co będzie. Co Wy na to ? Pozdrawiam

  #2140
  ANIESK
  Participant

  Mam pytanie do koki. Mam podobne problemy jak Ty (jeżeli chodzi o dolegliwości ze strony sromu i pochwy). Również byłam poddawana naświetlaniu lampą fotodynamiczną (w pewnym momencie zabrakło kremu i musiałam przerwać naświetlania). Obecnie jestem leczona w kierunku drożdżycy przez dermatologa (pomimo że wyniki wymazów są ujemne). Bardzo byłabym wdzięczna za kontakt w sprawie dermatologa, u którego Ty się leczysz. Mój mail: aniesk@o2.pl

  #2141
  koki
  Participant

  lekarz dermatolog to dr Grażyna Kamińska – Winciorek. Anisiek zaraz napisze Ci maila. Pozdrawiam

  #2142
  mika
  Participant

  koki bardzo proszę napisz swojego meila, chciałabym porozmawiać. Po raz pierwszy spotkałam osobę, która cierpi na tą samą chorobę co ja, tzn. Foxa-Fordyce`a. Nie wiem już co robić, żaden lekarz nie potrafi mi pomóc, nie wie jak to leczyć… Chciałabym spytać o kilka rzeczy.

  Pozdrawiam

  #2143
  koki
  Participant

  Mika,

  przepraszam, że dopiero teraz odpisuję, ale ostatnio wiele spraw miałam na głowie i jakoś nie dałam rady. Co do choroby Foxa-Fordyce’a to nie wiem czy aby na pewno jest to wiarygodna diagnoza w moim przypadku, ale może i tak skoro leki typu amitryptylina i Tegretol nie działają.

  Mój mail: ania294@gazeta.pl

  #2144
  mika
  Participant

  Koki wysłałam Ci meila już jakiś miesiąc temu, ale nie wiem czy nie sprawdzałaś poczty, bo niestety do tej pory nie otrzymałam odpowiedzi. Jeśli wejdziesz tutaj i odczytasz to proszę odpisz na meila.

  Pozdrawiam:)

Przeglądasz 6 wpisów - 1 do 6 (z 6 w sumie)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.

Ostatnia modyfikacja: 22 sierpnia 2010