vulvodynia.pl
strona główna / zaloguj się lub zarejestruj

Co się ze mną dzieję

wstęp forum Główne Co się ze mną dzieję

Przeglądasz 2 wpisy - 1 do 2 (z 2 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #5078
  Camilla
  Participant

  Witam.
  Chciałabym prosić o pomoc bo już nie wiem co mam robić i do kogo się udać.

  Od kilku lat co jakiś czas miewałam zapalenia pęcherza, na które pomagała furagina. Po tylu zapaleniach urolog 8 lat temu stwierdził nadreaktywny pęcherz (nic mi nie dolegało po za częstszym bieganiem do toalety). W październiku 2021 dostałam znowu zapalenia lecz ani furagina ani cipronex sobie nie poradziły. Badania ogólne moczu i posiewy przed jak i po leczeniu wychodziły ciągle czyste.
  Objawy : parcie na mocz, ból cewki podczas mikcji, pieczenie warg sromowych jakbym usiadła na ognisko i tkliwość skóry wzgórka łonowego, bóle w podbrzuszu, uczucie ciężarka w miednicy, uczucie ciągnięcia od pochwy do łechtaczki.
  Zrobiłam badania z wymazu z pochwy na atypówki i wyszła mycoplasma hominis, na którą dostałam doxycykline i Dalacin ale nie nie pomogło, urolog później zrobił również wymaz cewki i wyszły klebsiella pneumoniae i streptococcus agalactiae ale przepisanyz antybiogramu Augumentin oraz globulki macmirror też nie pomogły

  3 ginekologów mówiło, że tam nic nie widzi i jestem zdrowa, fizjoterapeutka uroginekologiczna nie zauważyła nic niepokojącego ale zaleciła ćwiczenia mięsni kegla, po którym miałam wrażenie, że jest gorzej.. urolog w cystoskopii też nic nie znalazł, 3 usg jamy brzusznej i też wszystko porządku, usg ginekologiczne i cytologia w porządku, w RMI miednicy mniejszej też wszystko w normie. Aż Pewnego dnia w trakcie stosunku poczułam ból w podbrzuszu i miałam uczucie jakby mi się tam coś mocno napięło jakby od jajnika do jajnika i po tym zdarzeniu objawy minęły na 2 tygodnie ale niestety zaczęły stopniowo wracać w trochę zmienionej formie.
  Zmienione objawy: brak szczypania cewki podczas mikcji, wargi sromowe przestały piec, parcie na mocz, tampony stały się wyczuwalne podczas chodzenia czy siedzenia, twarde podbrzusze, uczucie bąbelków powietrza w pochwie lub cewce moczowej (ciężko określić), ucisk w obrębie miednicy jakby od przodu, od wzgórka łonowego. Dodam, że te objawy potrafią się dużo zmniejszyć lub minąć na kilka godzin, żeby potem znowu wrócić.

  Bardzo proszę o rady bo zaraz zwariuję. Męczę się już tyle czasu, zrobiłam dużo badań odwiedziłam kilku lekarzy i nic nie pomaga, biegam po 30 razy dziennie do toalety i czuję się jakbym miała jakąś infekcje, której nikt nie widzi.

  #5085
  roksa19
  Participant

  Hej,

  Myśle, ze ćwiczenia kegla Ci szkodziły dlatego, ze często re problemy są związane z mechanicznymi podrażnieniami cewki moczowej lub dużego napięcia w obrębie miednicy i wtedy ćwicząc te mięśnie zamiast rozluźniać napinasz Jeszcze bardziej.

  Chyba większości dziewczyn objawy zaczęły się od zapalenia pęcherza, które jakby nigdy nie minęło. Ale znalezienie przyczyny objawow, kiedy wszystkie badania wychodzą w normie graniczny z cudem.

  W Terpie zazwyczaj diagnozują te objawy jako związane z dysfunkcja mięśniowo powieziową i cechami charakteru. Lek który przepisują to pregabalina i Dulsevia.
  Może wiec warto skorzystać z opinii inne fizjo, która manualnie będzie chciała pomoc rozluźnić napięcia ?

Przeglądasz 2 wpisy - 1 do 2 (z 2 w sumie)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.

Ostatnia modyfikacja: 1 lipca 2022