vulvodynia.pl
strona główna / zaloguj się lub zarejestruj

Czy to może być przyczyna vulwodyni?

wstęp forum Moja historia Czy to może być przyczyna vulwodyni?

Przeglądasz 4 wpisy - 1 do 4 (z 4 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #4595
  giga20
  Participant

  Cześć dziewczyny.
  Ponawiam temat bo wcześniej nie uzyskał odpowiedzi więc wstawiam go ponownie bo to ważne dla mnie.
  Kilka lat nie pisałam nic na forum ale od jakiegoś czasu kiedy volwodynia znów mi się nasiliła zaczęłam szukać pomocy. I tak trafiłam do pani fizjoterapeutki w Kielcach. Po badaniu stwierdziła, że mój problem jest z powodu zbyt wczesnego odpieluchowania (ja miałam wtedy około 1,5 roku a według fizjoterapeutów powinno to nastąpić około 3 roku życia). Czy Wy kiedyś spotkałyście się z taką opinią? A może same u siebie widzicie taki powód choroby? Ja wiadomo musiałam zapytać mamę kiedy u mnie nastąpiło to nieszczęsne odpieluchowanie. Powiem szczerze, że jestem załamana ta informacją bo wiem, że można było zapobiec tym wszystkim okropnym dolegliwościom. W internecie jest dużo informacji o zbyt wczesnym odpieluchowaniu, mięśnie dna miednicy są zbyt napinane gdy dziecko musi kontrolować potrzeby fizjologiczne.

  #4739
  Lynch
  Participant

  Ja zaczęłam się właśnie leczyć z powodu wulwodynii. Również zostałam wcześnie odpieluchowana, mniej więcej jak miałam mniej niż 1,5 roku i teraz po przeczytaniu Twojego postu zaczęłam się zastanawiać czy to może być jakaś przyczyna.

  #4740
  Aniiia84
  Participant

  Witajcie,
  hmm. jestem mgr fizjoterapii (choć nie pracuję w zawodzie) nigdy nie słyszałam o takich konsekwencjach odpieluchowania. Moim zdaniem dziecko dziecku nie jest równe a wszystko zależy od gotowości dziecka do „porzucenia” pieluszki, bo przecież są dzieci które do 4 r.ż. potrafią chodzić w pieluszce i mokra albo z 2-ką pieluszka dalej nie przeszkadza, a są też takie (jak ja i moja pierwsza córa) która w okolicy 18 m.ż. nie potrzebowała już pieluszki więc sorry ale uważam, że skoro dziecko jest w stanie już świadomie trzymać swoje potrzeby (bo to głównie o tą świadomość chodzi ) oraz jego układ mięsniowy jest odpowiednio rozwinięty tzn jest gotowy na rozstanie się z pieluchą. Mam wrażenie, że niektórzy już przesadzają z szukaniem przyczyn na niektóre dziwne choroby – o nieznanej etiologi. Podobna sytuacja z nauką chodzenia, mówi się że dzieci też za szybko nie powinny być stawiane bo to źle wpływa na układ kostno mięśniowy, powoduje wady postawy itp – tak zgodzę się ale nie dotyczy to wszystkich dzieci bo przecież są maluchy jak ja, moje dzieci, mój brat, które w wieku 9 miesięcy już dreptały ( bo chciały, bo były tak żywe i aktywne) iiiii nie mam problemów z wadami postawy i ogólnie z narządem ruchu u nas wszystko ok :)
  podsumowując – nie zgodzę się z tym :)
  ps. nie wyobrażam sobie nakładania pieluchy mojej 3 letniej córci (w życiu by się na to nie zgodziła) bo fizjoterapeuci tak radzą.
  Jeżeli powodem naszych dolegliwości było zbyt wczesne odpieluchowanie to problem pojawiłby się już znacznie wcześniej, a u mnie pojawił się dopiero w 36 roku życia, po wielu latach treningów, po 2 porodach naturalnych (ciężkich), po porodzie drugim jeszcze 2 lata solidnie trenowałam na siłowni i biegałam. Więc raczej te aktywności mogłyby bardziej wpłynąć na zaburzenie napięcia mięśni dna miednicy a nie pieluszka :)

  #4741
  Aniiia84
  Participant

  giga20 ile lat miałaś jak pojawiły się objawy bólowe i jakie dokładnie?

Przeglądasz 4 wpisy - 1 do 4 (z 4 w sumie)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.

Ostatnia modyfikacja: 21 października 2019