vulvodynia.pl
strona główna / zaloguj się lub zarejestruj

Naturalny środek na zapalenia pęcherza (d-mannoza)

wstęp forum Główne Naturalny środek na zapalenia pęcherza (d-mannoza)

Przeglądasz 3 wpisy - 1 do 3 (z 3 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #948
  Agnieszka
  Participant

  Bardzo wiele kobiet cierpi na nawracające zapalenia pęcherza i/czy cewki moczowej. Zwykle wtedy podaje się antybiotyki lub furaginę, ale bardzo często dolegliwości wracają po niedługim czasie. W 90% przypadków zapalenia wywołuje bakteria e.coli.

  Jeśli same macie ten problem albo znacie jakąś osobę, która ma to poczytajcie sobie w Internecie o cukrze, który nazywa sie D-Mannose (d-mannoza). Jest to cukier występujący w małych ilościach w ludzkim ciele. Kiedy podaje się go dużo, to nie jest metabolizowany w układzie pokarmowym, tylko w całości “udaje się” do nerek, a potem do pęcherza. Bakterie e.coli przyczepiają się do niego i wraz z moczem są wydalane (a nie zabijane jak to się dzieje w przypadku antybiotyków). Mi ten środek pomógł, kiedy antybiotyki przestały być skuteczne. Jest to dla mnie ogromne odkrycie (zwykle byłam bardzo sceptyczna wobec takich różnych “cudownych” rozwiązań) i dlatego chciałam się podzielić tą informacją tu na forum.

  Gdyby ktoś chciał poczytać, to znalazłam taki artykuł lekarza, który to chyba wymyślił:

  http://www.tahoma-clinic.com/mannose.shtml

  Wiele zagranicznych firm to sprzedaje, choć nie wiem, jakie są ich produkty, ja kupuję w jednej. W Polsce jest uroval, ale tam są żurawiny, a na stronach anglojęzycznych zastrzegają, żeby nie używać tego z żurawinami ani niczym innym, co obniża ph moczu.

  Tu jest strona, z której ja to zamawiam:

  http://www.waterfall-d-mannose.com/

  (jeśli ktoś czyta po hiszpańsku, włosku czy francusku to są tam też takie wersje językowe)

  I ich strona o tym, jak to stosować (np. kiedy są to zapalenia cewki albo zapalenia są następstwem seksu):

  http://www.usingdmannose.co.uk/

  #2074
  kasia
  Participant

  Wtaj.

  To bardzo ciekawe, ale nidostepne w Polsce z tego co piszesz? Czy coś się zmienilo? I napisz proszę czy skończyly się Twoje problmyemy z pęcherzem. Czy to naprawdę pomaga?

  Bo mi się już żyć nie chce…. strasznie źle dziala to na moją psychikę. Mam zapalenie pęcherza od 1,5 roku co miesiąc. zazwyczaj razem z okresem. potem prawie po kazdym seksie. to jest cos okropnego… a lekarze… chyba maja to gdzies. czasami czuje sie jak bym byla nienormalna, bo tak na mnie patrza. posiew nic nie wykazuje, a ja przestalam wierzyc w solidnosc wykonyania tych badan

  #2075
  Agnieszka
  Participant

  Manozę można np. zamówić tu: http://www.goldkraft.at/polska/index.php

  Mi ona faktycznie bardzo pomagała przez jakiś czas. Potem przestała być skuteczna, nie wiem dlaczego.

  Dużo informacji na temat zapaleń pęcherza znajdziesz na stronie http://www.pecherz.pl

  Ale jeśli nic w posiewach nie wykazuje to warto rozważyć śródmiąższowe zapalenie pęcherza, na naszej stronie jest np. wywiad z dr Echenbergiem, który o tym mówi https://vulvodynia.pl/2009/ic-infekcje-i-choroby-skory/

Przeglądasz 3 wpisy - 1 do 3 (z 3 w sumie)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.

Ostatnia modyfikacja: 7 marca 2010