vulvodynia.pl
strona główna / zaloguj się lub zarejestruj

Moja historia

wstęp forum Moja historia Moja historia

Otagowane: 

Przeglądasz 14 wpisów - 1 do 14 (z 14 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #4998
  noii
  Participant

  Witam,
  moja historia zaczęła się w kwietniu 2020. Miałam zapalenie cewki, którego nie mogłam wyleczyć do września. We wrześniu dostałam grzybicy pochwy, którego nie mogłam wyleczyć przez wiele miesięcy (przez 5 cały czas dostawałam leki dopochwowe), które nie pomogły. W grudniu 2020 uderzyłam się jeszcze w okolice łechtaczki i zaczęło mieć coś tam kłuć boleć, ale lekarka mówiła, ęe skoro nie było rany, to na pewno od grzybicy. Objawy mam następujące:
  – bóle w pochwie,
  – kłucie w okolicach łechtaczki,
  – pieczenie w pochwie podczas oddawania moczu (szczególnie rano),
  – nadal mam czasami białą grudkowatą wydzielinę, ale pojawia się czasami a w żadnych badaniach nic nie wychodzi (robiłam wiele razy posiewy, badania na chlamydie itp.- nigdy nic),
  – czasami swędzenie w pochwie.
  Oprócz tego robiłam sobie różne badania związane z grzybami, w tym czy mój organizm reaguje na antygen candida i reaguje.
  Byłam u dr Świątkiewicza i wyszło, że mam uszkodzony nerw, pospinane mięśnie. Obecnie chodzę na fizjoterapię uroginegologiczną.
  Czy ktoś z was miał podobne objawy? Szczególnie to pieczenie w pochwie podczas oddawania moczu.
  Pozdrawiam i życzę wszystkim zdrowia

  #5000
  mar1992
  Participant

  Hej. Ja też mam objawy ze strony cewki. Piecze mnie przy sikaniu lub odczuwam taki dyskomfort. Czasem to pieczenie i dyskomfort czuje w okolicy spojenia lonowego. Objawy te nie pojawiają się za każdym razem i są tym słabsze im jestem lepiej nawodniona. Rzadko czuję je po nocy, ale często pojawiają się przy kolejnej wizycie w toalecie. Chodzę do fizjoterapeuty raz w miesiącu na masaże przez pochwę i robię kilka razy w tygodniu ćwiczenia rozluzniajaca mięśnie dna miednicy. Nie jestem pewna czy występuje po nich jakaś poprawa, wszystko zależy od dnia, ale ćwiczę dopiero niecałe 3 miesiące, a objawy mam od zawsze, więc jeśli ma być lepiej to pewnie musi to potrwać. Współżycie jest u mnie możliwe, ale nie sprawia mi żadnej przyjemności i czuję raczej dyskomfort, czasem piekące parcie na pęcherz. Chciałabym zacząć starać się o dziecko, ale boję się, że ciąża pogorszy moje objawy :(

  #5001
  noii
  Participant

  Ja nie mam objawów ze strony cewki. Piecze mnie podczas oddawania moczu pochwa a nie cewka.
  Do fizjoterapeuty chodzę, co tydzień obecnie od 3 tygodni. Od niedzieli mam pogorszenie, co mnie tylko dobija.

  #5002
  Music1
  Participant

  Też byłam u Świątkiewicza na badaniu przewodnictwa nerwu sromowego i okazało się, że nie mam uszkodzonych nerwów. Trochę mnie to dobiło, bo chciałam jeździć do niego na blokadę nerwu.. A do kogo chodzicie na fizjoterapię? Mogę prosić o namiar :) A i jeszcze jedno pytanie. Czy podczas miesiączki wasze objawy są słabsze czy mocniejsze? U mnie ulga na 99%, aż chce się żyć, ale po miesiączce znów od nowa to samo..

  #5003
  Music1
  Participant

  Trzymam kciuki aby poprawilo wam się po fizjoterapii !!

  #5004
  kropkaxx
  Participant

  Cześć, moja historia zaczęła się w grudniu 2020. Nagle przy wstawaniu z krzesła poczułam ukłucie i to był początek tej choroby. Dodam że miałam wtedy 13 lat więc moje nastoletnie życie które podobno miało być fajne takie nie jest. Bolało mnie co jakiś czas. Po roku dopiero udałam się do ginekologa i dostałam gabapentin. I czy też macie tak lub miałyście, że ok. 3 dni po okresie zaczynają wam puchnąć wargi sromowe?

  #5011
  noii
  Participant

  Ja wtrakcie okresu mam pogorszenie objawów. Jeśli chodzi o fizjoterapie, to chodzę do Michała Koszli.
  Wargi raczej w trakcie okresu u mnie szczerze mówiąc, ale to zalezy od miesiąca.

  #5014
  Music1
  Participant

  @noii a na czym ta fizjoterapia mniej więcej polega i jak długo trwa jedna wizyta?

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 month, 2 weeks temu przez Music1.
  #5017
  noii
  Participant

  Masowanie punktów, które bolą w pochwie/przy wejsciu do pochwy. Na nogach również masaże, które zlikwidowały mi kilka punktów bolących przy wejściu do pochwy.

  #5020
  Music1
  Participant

  A czyli tak samo jak ginekolog w Gdyni :) Dzięki za odpowiedź :)

  #5027
  Wewe
  Participant

  Noii, czy Tobie Dr Świątkiewicz zalecał blokade nerwów sromowych? Czy miałaś uraz?

  #5031
  Wewe
  Participant

  @Music1 podasz maila do siebie?

  #5032
  noii
  Participant

  @Wewe Najpierw fizjoterapia. Jeśli nie pomoże to leki. Dopiero, gdy one nie pomogą dalsze jakieś działania typu blokada. Uderzyłam się okolicę łechtaczki, ale przez kilka miesiecy leczyłam grzybicę. Także pewnie coś od tego a coś od tego.

  #5036
  Music1
  Participant
Przeglądasz 14 wpisów - 1 do 14 (z 14 w sumie)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.

Ostatnia modyfikacja: 28 marca 2022