vulvodynia.pl
strona główna / zaloguj się lub zarejestruj

Wulwoskopia

wstęp forum Główne Wulwoskopia

Otagowane: ,

Przeglądasz 10 wpisów - 1 do 10 (z 10 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #923
  Marita
  Participant

  W Białymstoku wykonuje się badanie które nazwa się wulwoskopia, na jego temat możecie poczytać w Internecie, chociaż jest tego nie wiele (wpisując hasło vulvoskopia lub wulwoskopia) O samej wulwoskopii w najbliższym czasie napisze na swoim forum http://fungidia.my-forum.pl

  Badanie nie jest inwazyjne i pozwala wykryć większość zmian dotyczących sromu. Na temat tego badania ukazała się w Termedii publikacja dr . Konrada Florczaka

  http://termedia.pl/magazine.php?magazine_id=5&article_id=12197&magazine_subpage=ABSTRACT

  Artykuł dostępny po zalogowaniu .W razie trudności mogę przesłać emailem.

  Informacja o badaniu, szczególnie może się przydać osobom które cierpią na chroniczny świąd, pieczenie itp.i do tej pory nie są zdiagnozowane.

  Podaje namiary:

  Przychodnia ginekologiczno-położnicza

  Białystok

  Ul. NMP Królowej Rodzin 21

  #1939
  natka
  Participant

  Maritko jak dobrze ze o tym napisałaś!Ja jestem właśnie z Białegostoku ale nie słyszałam nigdy o tym badaniu mimo że odwiedzałam mnóstwo lekarzy i wielokrotnie pytałam czy nie ma jakichś badań tego typu. To dowodzi tylko jak nasi lekarze są zorientowani w temacie infekcji i vv. Narazie jestem 2 tygodnie po porodzie (urodziłam córeczkę drogą naturalną :) )więc poczekam i zobaczę jak będę się czuła. Ale gdyby ktoraś z forumowiczek była bliżej zainteresowana tym badaniem to mogę się tam przejechać i wypytać na czym to dokładnie polega. Pozdrawiam.

  #1940
  Marita
  Participant

  Natka -gratulacje!!!i dużo, dużo zdrowia dla Ciebie i córeczki. Ja będę na badaniu w Białymstoku w przyszłym miesiącu. Jest nieinwazyjne i można zrobić je nieodpłatnie jeżeli się jest ubezpieczonym, tylko trzeba mieć skierowanie. Nie wiem na ile może być pomocne w czystej formie VV, natomiast daje spore szanse na wykrycie różnych zmian, które mogą się do niej przyczyniać.

  Pozdrawiam obie kobietki.

  #1941
  natka
  Participant

  Nie dziękujemy :) mam nadzieję, że te badanie okaże się pomocne i wkońcu znajdzie się jakiś kierunek do działania. A jak czuje się Twoja córka bo pisałaś wcześniej, że po porodzie pojawiły się u niej podobne problemy do naszych? Daj znać jak poszło badanie i powodzenia :)

  #1942
  natka
  Participant

  Nie dziękujemy :) mam nadzieję, że te badanie okaże się pomocne i wkońcu znajdzie się jakiś kierunek do działania. A jak czuje się Twoja córka bo pisałaś wcześniej, że po porodzie pojawiły się u niej podobne problemy do naszych? Daj znać jak poszło badanie i powodzenia :)

  #1943
  Marita
  Participant

  Natka- zmobilizowałam córkę do badań, wykonała je w dobrym laboratorium i okazało się, że przyczyną dolegliwości są niestety grzyby. Podjęła leczenie jakie efekty będą tego niestety nie wiem. Obawiam się, że mogła odziedziczyć po mnie wadę odpornościową.

  #1944
  natka
  Participant

  Marito jak wulwoskopia?Wyjaśniło coś te badanie?Ja jestem załamana bo po porodzie było super nic mnie nie bolało i znów mogłam się cieszyć seksem bez bólu a wczoraj znów grzybica…a tak bardzo liczyłam na to że skończą się moje problemy :( już nie mam sił to jest jakiś koszmar!!Boję się że nawet jeśli teraz ta grzybica się skończy to znów odnowi mi się vv :( muszę teraz zrobić te badania w Krakowie.Nie wiesz może czy można je wykonać na odległość bo ciężko mi przy malutkim dziecku wybrać się na drugi koniec Polski?

  #1945
  warstwa
  Participant

  Marito, napisz mi swojego maila,proszę

  #1946
  Marita
  Participant

  [email protected]- zagladnij na moje forum jak chcesz się coś dowiedzieć o vulvoskopii. Tu masz adres http://fungidia.my-forum.pl/

  Pozdrawiam

  #1947
  kat
  Participant

  Witam,

  coś nikt tu w końcu nie opisał wyników swoich badań wulwoskopowych, będę więc pierwsza :)

  Wykonałam badanie u doktora Kobierskiego w Gdańsku. Napisał, że przedsionek jest „pokryty nabłonkiem wielowarstwowym płaskim ze znaczną komponentą zapalną. Rysunek naczyniowy bardzo bogaty, z widocznym obrazem punkcikowania. Próba z odczynnikiem octowym niemożliwa do wykonania, ze względu na silne dolegliwości bólowe po zastosowaniu odczynnika”.

  Odnośnie tego odczynnika to chodziło o lepsze zobaczenie ewentualnych zmian w nabłonku, ale szczypało mnie tak bardzo, że się nie dało.

  Niestety chyba w złym momencie wykonałam to badanie, bo po paru dniach dostałam wyniki posiewu (jestem rzadko w PL, więc trochę mało skoordynowane są moje rajdy po lekarzach) i wyszło że mam 2 paskudne bakterie. Wcześniej jednak posiewy miałam dobre, więc nie wiem czy akurat infekcja leży u źródeł problemu. Tak czy inaczej na razie muszę to wyleczyć i znowu się przejdę na to badanie.

  Jestem ciekawa czy ktoś to jeszcze robił i co wam wyszło.

Przeglądasz 10 wpisów - 1 do 10 (z 10 w sumie)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.

Ostatnia modyfikacja: 21 września 2009