vulvodynia.pl
strona główna / zaloguj się lub zarejestruj

Czy mogę chorować na vulvodynię?

wstęp forum Główne Czy mogę chorować na vulvodynię?

Otagowane: , ,

Przeglądasz 2 wpisy - 1 do 2 (z 2 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #5039
  courtiseau
  Participant

  Witam,
  Mam 22 lata, jakiś czas temu zaczęłam współżyć i jestem bardziej niż przekonana, że moje dolegliwości świadczą o vulvodyni. Nie byłam jeszcze u ginekologa w tej sprawie, bo boję się tej wizyty. Chciałam najpierw podzielić się tym, co odczuwam tutaj, ponieważ myślę, że jest to jedyne miejsce, w którym zostanę na tą chwilę zrozumiana.
  Pierwszą penetrację przeżyłam dopiero kilka miesięcy temu, ale aktywna seksualnie pod innymi względami bywałam już wcześniej. Odkąd pamiętam penetracja wywoływała u mnie strach, ponieważ aplikacja tampona czy badanie ginekologiczne były dla mnie bolesne. Uczucie to mogę przyrównać do silnego pieczenia całego środka pochwy. Sama utrata dziewictwa była również bardzo bolesna; mieliśmy z partnerem kilka nieudanych podejść z powodu ogromnego bólu, przez który zdarzało mi się nawet płakać. Wydarzenie jako tako nie było dla mnie traumatyczne, ponieważ mój chłopak troszczył się o mnie, był delikatny i nie chciał zrobić mi krzywdy. Po tym wydarzeniu zaczęłam się zastanawiać, że faktycznie coś może być nie tak, a mój ból nie był oznaką jedynie przerwania błony dziewiczej czy zbyt ciasnej pochwy. Kupiłam sobie wibrator, żeby się o tym przekonać; myślałam, że może mam problem z rozluźnieniem się przed chłopakiem. Niestety, użyłam go już kilkanaście razy, a ból wciąż pozostaje taki sam; piekący i ostry. Wiem, że nie mam infekcji, z budową anatomiczną też wszystko jest w porządku. Potrfię osiągnąc orgazm poprzez stymulacje łechtaczki. Ból pojawia się tylko w momencie próby włożenia czegokolwiek do pochwy. Po ostatniej penetracji wibratorem zauważyłam, że wystąpił u mnie długotrwały ból w okoliach miednicy. Czy to może być vulvodynia? Przypuszczam, że tak, ale boję się, że ginekolog mnie nie zrozumie i powie mi, że taka jest moja natura. Bardzo chciałabym uprawiać seks, ale boję się tego. Nie wiem już, co robić.

  #5043
  Music1
  Participant

  Może to pochwica a nie vv? Poczytaj na stronie głównej co to jest vulvodynia i jakie konkretnie ma objawy, może nie masz się czego obawiać ?

Przeglądasz 2 wpisy - 1 do 2 (z 2 w sumie)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.

Ostatnia modyfikacja: 1 maja 2022