vulvodynia.pl
strona główna / zaloguj się lub zarejestruj

Czy symptomem mogą być opuchnięte wargi sromowe?

wstęp forum Główne Czy symptomem mogą być opuchnięte wargi sromowe?

Otagowane: ,

Przeglądasz 3 wpisy - 1 do 3 (z 3 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #869
  Ania2127
  Participant

  Od listopada cierpię na bóle, podłoża których żaden lekarz nie jest w stanie wyjaśnić. Zaczęło się od ostrego kłucia ujścia pochwy, lekarz w badaniu nie stwierdził nic, zapisał jedynie pimafucort. Nie pomogło. Na poczatku grudnia powsała opuchlizna (powiększenie), która z różnym nasileniem utrzymuje się do dnia dzisiejszego. Oczywiście odczuwam pieczenie, przetsetsowałam już kilkanascie płynów do higieny intymnej, gdyż myślałam że to alergia (pieczenie nasila się po kąpieli), bez skutku. Od kilku dni mam nawrót objawów, pouchlizna znów jest duża, mam problemy z chodzeniem, drażni mnie bielizna. Od kilku tygodni nie ma mowy o współżyciu, również myślałam że to alergia na prezerwatywy, ale odkąd trafiłam na tą stronę podejrzewam że przyczyna moze leżeć jednak gdzie indziej. założyłam również wątek dot. cytolizy pochwowej, gdyż łączę te objawy z nadmiernym stosowaniem probiotyków. NIe mogę spać, nie mogę pracować, jestem zupełnie załamana. nadmienię jeszcze tylko że wcześniej często zdarzały mi się infekcje grzybiczne, stąd u mnie prawdopodobne „przedawkowanie” probiotyków – brałam codziennie lacibios fem. od czerwca 2008 i od czasu do czasu dopochwowy probiotyk, równiez jednak z obawy przed nawrotem grzybicy nie wyobrażam sobie całkowitego odstawienia probiotyku. koło się zamyka.

  #1554
  Marita
  Participant

  Aniu teraz weszłam na ten post, to trochę rozjaśnia obraz choroby. Miałaś infekcje grzybicze więc może to być związane z przewlekłą grzybicą. Taki obrzęk jest najbardziej charakterystyczny dla grzybicy, chociaż czasami może być spowodowany inną infekcją lub faktycznie alergią. To, że się grzybek nie hoduje, przerabiało juz kilka dziewczyn, część z nich zrobiła już dodatkowe badania w celu próby wyjaśnienia przyczyny. Wydaje mi się, że Twój ginekolog powinien wiedzieć, że takie objawy jak pieczenie i obrzęk, oraz wcześnieje problemy z grzybicą mogą nasuwać podejrzenie grzybicy i sam pimafucort nie pomoże, a wręcz może zaostrzyć dolegliwości gdyż zawiera hydrokortyzon i neomycyne. Powinien spróbować Cię przeleczyć lekim dopochwowym p/grzybiczym ja polecam np. w kremie gynoxin, ale przynajmniej przez dwa tygodnie. Jeżeli to nie usunie problemu trzeba by ukierunkować się na jakieś badania.

  Pozdrawiam

  #1555
  A.M.
  Participant

  Aniu,

  witaj na forum!

  Przestudiuj wypowiedź Marity, ona ma ogromną wiedzę z zakresu infekcji grzybiczych. Na pewno warto rozważyć możliwość takiej hipotezy.

  Ja chciałam dodać, że poczucie kłucia i pieczenia też są charakterystyczne dla zapalenia/uszkodzenia nerwów (vulvodynii), które może nastąpić w powiązaniu z infekcjami lub niezależnie od nich. Spotkałam się też z wieloma opisami opuchlizny warg sromowych i przedsionka pochwy przy vulvodynii.

  Z praktycznych porad – niezależnie czy kluczowe są infekcje grzybicze, vulvodynia czy też jeszcze jakaś inna choroba to na pewno warto (niestety!) zrezygnować z kąpeli na rzecz pryszniców i do higieny intymnej używać jedynie wody (wszyscy spejaliści od vulvodynii piszą, że woda wystarcza, a wszelkie płyny mydła itd mogą bardzo podrażniać).

  Pozdrowienia,

  Agnieszka

Przeglądasz 3 wpisy - 1 do 3 (z 3 w sumie)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.

Ostatnia modyfikacja: 23 lutego 2009