vulvodynia.pl
strona główna / zaloguj się lub zarejestruj

agata912

Odpowiedzi forum utworzone

Przeglądasz 4 wpisy - 1 do 4 (z 4 w sumie)
  • Autor
    Wpisy
  • w odpowiedzi na: Amitryptylina #1119
    agata912
    Participant

    Witam, wtrące się w rozmowę. Meri to do Ciebie: ja Amitryptylinę przez pierwsze 7 dni brałam w dawce 25mg na noc. Od ósmego dnia i do tej pory biorę 2 tabletki czyli 50 mg na noc. Tak mi zalecił mój lekarz neurolog. Te tabletki są bardzo mocne, trzeba je brać stopniowo. Obserwuj jak się będziesz czuła. Na początku będziesz napewno bardzo senna. Potem organizm się przyzwyczai :-) Ja tak bynajmniej miałam. Dodatkowo biore Gabapentin (przy 6 tabletkach dziennie jest ok) mam czasami ataki, napady mocnego bólu, ale ogólnie nie mogę narzekać. Prowadzę znowu normalny tryb życia. Pracuję od prawie miesiąca 9 godzin dziennie. Do higieny intymnej i ciała używam od niedawna emolientu sprowadzonego z Anglii (w Polsce nie ma takiego). Nazywa się on Aqueous Cream BP. Poleciła mi go pewna dziewczyna, która używała go cierpiąc na vv i używa go do tej pory a jest już zdrowa. Mam go od niedawna, ale mam nadzieję, że mi także się przysłuży. Pewnie każda z Was, bynajmniej większość odczuwa dodatkowe palenie po myciu różnymi zwykłymi żelami do ciała,zwykłymi mydłami do higieny intymnej itp. Emolient ten właśnie jest bezzapachowy, delikatny. Przeliczając na polskie pieniądze 35 zł kosztują 3 opakowania (1 opakowanie zawiera 500ml). Piszę to bo może którejś z Was się to przyda. Pozdrawiam Wszystkie Forumowiczki. Pozdrawiam!

    w odpowiedzi na: ja i vulvodynia… #2399
    agata912
    Participant

    Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję, ale długo tutaj nie zaglądałam. Otóż ostrzykiwanie mi nie pomogło. Lekarz powiedział mi, że jest to jedna z nowych metod. 80% kobietom pomaga, a 20% nie pomaga.Ja jestem w tych 20%. Ale nie zalamalam sie. Biore codziennie po kilka tabletek Gabapentinu. Powinnam brac 9 tabl na dobe (ale zeszlam do 6) bo jakos tak mniej boli przy 6 i biore jeszcze 2 tabletki na noc(lącznie 50 mg) Amitryptyliny. Raz jest gorzej, a raz lepiej. Nawet coraz czesciej jest lepiej, sama sie zastanawiam co bedzie dalej. Trzeba miec nadzieje i wiare w wyzdrowienie. Glowa do Gory! Pozdrawiam

    w odpowiedzi na: ja i vulvodynia… #2397
    agata912
    Participant

    to znowu ja :) pod koniec roku byłam powtórnie na wizycie u dr Świątkiewicza, jestem wstępnie umowiona na wizyte przed połową stycznia do Gdańska do Poradni Leczenia Bólu na ostrzykiwanie toksyną botulinową, musialam zakupic ampułke nazywa sie Xeomin okolo 800zł, i właśnie tym czymś bede miała robiony zastrzyk w pachwine. Pan doktor przepisał mi też Gabapentin. Przez pierwsze 3 dni mam brać po 1 tabletce, po kolejnych 3 dniach 2 tabletki a po tygodniu już 3 tabletki na dobe.Narazie czekam aż bedą w aptece, są zamówione te tabletki. Mam prośbę, jeśli ktoras z Was brala kiedyś czy bierze te tabletki niech da mi znać, jakie są po nich odczucia i czy wogole cos pomogły. A może któraś z Was miała też to ostrzykiwanie? Dobrze, że jest to forum, chociaż coś sie człowiek dowie. Gdyby nie to forum, nadal jezdzilabym do durnych lekarzyków, ktorzy wmawiaja ze nie ma takiej choroby. Bardzo sie boje, ze leczenie nie pomoże. Modle sie każdego dnia i mam nadzieje, że Bóg o mnie pamieta. Postaram sie pisac na bieżąco jak tam u mnie postępuje leczenie.

    Pozdrawiam. PS.Życzę Wam wszystkim i sobie samej dużo siły, nadziei,cierpliwości.

    w odpowiedzi na: ja i vulvodynia… #2396
    agata912
    Participant

    Dzieki za otuche :) to bardzo ważne dla kobiet z tym problemem :)

    serdecznie pozdrawiam

Przeglądasz 4 wpisy - 1 do 4 (z 4 w sumie)

Ostatnia modyfikacja: 9 lutego 2015