vulvodynia.pl
strona główna / zaloguj się lub zarejestruj

iza.79

Odpowiedzi forum utworzone

Przeglądasz 11 wpisów - 1 do 11 (z 11 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • w odpowiedzi na: Prośba o odpowiedź (Ratunku…) #2083
  iza.79
  Participant

  hej

  post Twój przeczytałam i powiem szczerze że jesteś na właściwych lekach więc kontynuuj kurację no i musisz uzbroić się w cierpliwość..to wymaga czasu,Twój przypadek jest podobny do wielu innych opisanych na tym forum wiec polecam Ci poczytać może znajdziesz coś stosownego dla siebie,wiele kobiet boryka się z bólem przez wiele lat zanim trafią na lekarza który poda właściwe leki..

  powodzenia

  w odpowiedzi na: Może coś więcej nas łączy? Cechy wspólne #2064
  iza.79
  Participant

  diagnoza grzybicy ogolnoustrojowej jest bardzo trudna,wręcz niemożliwa w 100 procentach,brak grzybów w pochwie czy błonach śluzowych wcale jej niestety nie wyklucza, zamieściłam kilka cytatów medycznych w wątku o grzybicy…o tym czy się ją ma czy nie można tylko domniemać…

  w odpowiedzi na: Metody i skutki leczenia – doświadczenia (Leczenie) #2021
  iza.79
  Participant

  ja tez birę gabapentin i objawy się zmniejszyły….oj nawet bardzo….czasem wraca na kilka dni i znow jest lepiej ale ja teraz wiem co wywołuje objawy…zadnych ciasnych spodni albo mydeł-wykluczone sama woda,albo polecam olejek Aveeno amerykanskiej firmy jest rewelacyjny, eliminuje swędzenie i pieczenie,gdy mi się pogarsza robie sobie kąpiel w soli albo właśnie w tym olejku i bardzo pomaga,przynosi niesamowitą ulgę…ponadto po przeczytaniu książki „Nie daj się zjeść grzybom Candida” stosuje zalecane przez autora kuracje i fizycznie czuje się coraz lepiej…Najlepszą radę jaką mogę dać to nie stosować żadnych medycznych kremów gdyż jak zauważyłam po sobie tylko pogorszyły mój stan…krem z wyciągiem z nagietka albo żel z aloesa również przynoszą ulge..

  pozdrawiam

  w odpowiedzi na: Może coś więcej nas łączy? Cechy wspólne #2059
  iza.79
  Participant

  dziewczyny wszystkie te objawy pasuja do grzybicy ogolnoustrojowej…polecam lekture Andrzeja Janusa „nie daj sie zjesc grzybom Candida”

  w odpowiedzi na: Może coś więcej nas łączy? Cechy wspólne #2058
  iza.79
  Participant

  dziewczyny wszystkie te symptomy pasuja do grzybicy..polecam lekture Andrzeja Janusa „Nie daj sie zjesc grzybom Candida”

  w odpowiedzi na: To nie vv tylko przewlekła grzybica! #1784
  iza.79
  Participant

  wysyłają pocztą jeżeli tak wygodniej ;-) pozdrawiam

  w odpowiedzi na: To nie vv tylko przewlekła grzybica! #1782
  iza.79
  Participant

  hej Kat,nie trzeba się umwiać laboratorium pobiera bróbki od 8:00 do 13:00 od pon do pt, po prostu się zgłaszasz wypisujesz jakiś formularz i wyniki po tygodniu.

  w odpowiedzi na: To nie vv tylko przewlekła grzybica! #1780
  iza.79
  Participant

  mam info z laboratorium cena badania na Candida albicans wynosi 190zł cały pakiet który zawiera dodatkowo 6 innych odmian grzyba 360zł

  jak tylko bedę w Polsce zrobię cały pakiet…mniejsza o kasę przynajmniej bedę wiedzieć na czym stoję

  w odpowiedzi na: To nie vv tylko przewlekła grzybica! #1779
  iza.79
  Participant

  Witam,dokonałam pewnych poszukiwań na temat badań immunologicznych i to co znalazłam nieco mnie zmartwiło gdyż podobno metoda ta może nie dać wiarygodnych wyników i aby mieć pewność co do grzybicy ogólnoustrojowej należy wykonać testy PCR cyt.”Badanie genetyczne, pozwalające na identyfikacji materiału genetycznego (DNA) grzyba. Jest to metoda bezpośrednia identyfikująca bezpośrednią obecność drożdży w badanym materiale (krew, wymaz z błon śluzowych itp.). Metoda PCR pozwala na identyfikacje pojedynczych komórek drożdży w badanym materiale, a więc bardzo wczesą fazę zakażenia. Polega ona na powieleniu określonego fragmentu DNA grzyba do ilości wystarczającej do tego aby stał się on widoczny w świetle UV.

  Metoda pozwala na identyfikacje zakażenia w ciagu kilkunastu godzin od pobrania próbki. Oprócz dużej czułości (identyfikacja kilku komórek grzyba w badanym materiale), charakteryzuje się 100% specyficznością (brak reakcji krzyzowych z innymi patogenami). Testy genetyczne typu PCR oferują obecnie najczulsze metody diagnostyczne.”

  natomiast jak przeczytałam o testach immunologicznych zwanych Elisa

  # testy ELISA

  Test immunoenzymatyczny wykrywający przeciwciała przeciwko określonym gatunkom grzyba. Jest to najczęściej stosowany test diagnostyczny, z uwagi na niską cenę i przesiewowy charakter.

  Test ELISA jest metodą pośrednią, wykrywającą jedynie odpowiedź immunologiczną naszego organizmu powstałą po kontakcie z antygenami grzyba. Otrzymanie wyniku pozytywnego po badaniach przeciwciał klasy IgG sugeruje, iż pacjent miał w przeszłości kontakt z danym mikroorganizmem, co oczywiście nie świadczy o trwającym zakażeniu. Przeciwciała klasy IgG na wysokim poziomie utrzymywać się mogą przez długi okres (miesięcy, a nawet lat) po ustąpieniu objawów choroby. Ponadto z uwagi na fakt, iż C.albicans jest organizmem stale występującym w przwodzie pokramowym, każdy z nas może mieć przeciwciała przeciwko temu organizmowi.

  Mała wartość diagnostyczna spowodowana jest również przez niską czułość testów ELISA (szacowaną na ok. 30-40%), jak i dużą liczbę wyników fałszywie negatywnych. Coraz częściej zastępowany jest przez czulsze i bezpośrednie metody identyfikacji komórek grzyba. Do metod tych – nowej generacji należą testy genetyczne, identyfikujące DNA C.albicans.

  artykuł ten nie napawa mnie optymizmem …badania PCR wykonywane są w Polsce tylko w Poznaniu w Laboratorium CB DNA

  ale dzieki Arnika79 zainteresowałam się tym tematem i myslę że to może być moim problemem…napisalam maila z zapytaniem o koszta tego badania wkrótce bedę w kontakcie

  pozdrawiam

  w odpowiedzi na: Nie dezinformujcie innych! #2009
  iza.79
  Participant

  drogie panie

  lekarz nie musi byc ginekologiem by otrzymac pomoc i leki na vulvodynie…czesto zwykly lekarz ogolny moze miec wiedze na temat tego schorzenia i byc pomocnym…

  ja na szczescie nie mieszkam w Polsce i diagnoze oraz pomoc otrzymalam w ciagu 2tyg od pierwszej wizyty…mialam szczescie trafic na lekarza ktory sie na tym zna..internista w sexual health clinic..od kilku tyg biore gabapentin i pomaga…najwazniejsze to odstawic wszelkie masci i stosowac kapiele w soli codziennie..czyni cuda

  kluczem byloby znalezienie lekarza ktory przepisal by leki stosowane przy tym schorzeniu..

  w odpowiedzi na: Lek, ktory mi pomaga #2014
  iza.79
  Participant

  Witajcie kobietki

  mi bardzo pomagaja codzienne kapiele w soli albo olejek aveeno dziala cuda!!!ale trzeba codziennie….ja juz rutyowo skacze do wanny po pracy…ciepla woda rozluznia miesnie relaksuje i poprawia ukrwienie a aveeno i sol likwiduja pieczenie i swiad skory…moj bol w skali 0-5 jest teraz pomiedzy 0 i 1

  goraco polecam

  dodatkowo od kilku tygodni biore gabapentin

Przeglądasz 11 wpisów - 1 do 11 (z 11 w sumie)

Ostatnia modyfikacja: 9 lutego 2015