vulvodynia.pl
strona główna / zaloguj się lub zarejestruj

mar1992

Odpowiedzi forum utworzone

Przeglądasz 13 wpisów - 1 do 13 (z 13 w sumie)
  • Autor
    Wpisy
  • w odpowiedzi na: Przywitaj się!!:) #5103
    mar1992
    Participant

    Nie wiem czy było już kiedyś takie pytanie, ale czy któraś z Was korzystała z pomocy osteopaty?

    w odpowiedzi na: Masaż roller ami i akupresura #5021
    mar1992
    Participant

    Moja fizjoterapeutka zaleciła mi własnie takie masaże, podobno rolowanie przywodzicieli bardzo dobrze działa na dno miednicy. Stosuję się do tych zaleceń, ale jak narazie nie widzę efektów i już trochę zaczynam się poddawać, bo nie wiem czy to wymaga więcej czasu czy poprostu na mnie nie działa.

    w odpowiedzi na: Przywitaj się!!:) #5008
    mar1992
    Participant

    Ja mam lęki społeczne, strasznie przejmuję się opinia innych i bardzo stresuję. Często też łapie się na tym, że spinam nieświadomie nogi, barki, zaciskam zęby.

    w odpowiedzi na: Przywitaj się!!:) #5006
    mar1992
    Participant

    Ja też te objawy cewkowe czuję jak pęcherz nie jest pełen. Nie wiem dlaczego tak jest. Czy to jakieś podrażnienie zagęszczonym moczem czy może ten ciężar pełnego pęcherza rozluznia te struktury miednicy? A jesteście osobami, które się bardzo stresują, przejmują wszystkim?

    w odpowiedzi na: Moja historia #5000
    mar1992
    Participant

    Hej. Ja też mam objawy ze strony cewki. Piecze mnie przy sikaniu lub odczuwam taki dyskomfort. Czasem to pieczenie i dyskomfort czuje w okolicy spojenia lonowego. Objawy te nie pojawiają się za każdym razem i są tym słabsze im jestem lepiej nawodniona. Rzadko czuję je po nocy, ale często pojawiają się przy kolejnej wizycie w toalecie. Chodzę do fizjoterapeuty raz w miesiącu na masaże przez pochwę i robię kilka razy w tygodniu ćwiczenia rozluzniajaca mięśnie dna miednicy. Nie jestem pewna czy występuje po nich jakaś poprawa, wszystko zależy od dnia, ale ćwiczę dopiero niecałe 3 miesiące, a objawy mam od zawsze, więc jeśli ma być lepiej to pewnie musi to potrwać. Współżycie jest u mnie możliwe, ale nie sprawia mi żadnej przyjemności i czuję raczej dyskomfort, czasem piekące parcie na pęcherz. Chciałabym zacząć starać się o dziecko, ale boję się, że ciąża pogorszy moje objawy :(

    w odpowiedzi na: Przywitaj się!!:) #4980
    mar1992
    Participant

    Paula0502 a jakie masz objawy ze strony pęcherza? Ja od kiedy pamiętam mam problemy z pieczeniem w okolicy cewki lub spojenia łonowego, ale nie występują one zawsze. Zwykle pojawiają się po wizycie w toalecie, ale czasem też spontanicznie. Dodatkowo miałam też bolesne stosunki. Chodzę do fizjoterapeuty, mam robione masaże przez pochwę i zalecone ćwiczenia rozciągające i rozluzniajaca dno miednicy. O ile że stosunkami jest lepiej to problemy pęcherzowe dalej się utrzymują. Nie wiem czy potrzeba na to więcej czasu czy przyczyną nie są napięte miesnie dna miednicy.

    w odpowiedzi na: Moje życie to koszmar… #4951
    mar1992
    Participant

    Hej. Ja też mam objawy związane z układem moczowym. Często czuję dyskomfort, pieczenie czy mrowienie w okolicy cewki, a czasem w okolicy spojenia łonowego. Nie mam parcia na pęcherz, ale to pieczenie cewki daje takie wrażenie jakby chciało mi się siku mimo że mam prawie pusty pęcherz. Generalnie te objawy związane z układem moczowym mam od kiedy pamiętam. Przy rozpoczęciu współżycia doszło pieczenie i dyskomfort w pochwie. Współżycie jest możliwe, bo kiedy pochwa się „przyzwyczai” to już prawie tego nie czuje, ale nie sprawia mi to też żadnej przyjemności. Leczyłam się dawno temu na grzybicę pochwy i zakażenie układu moczowego, ale nie przynosilo to żadnego rezultatu. Poza tym posiewy wychodziły czyste. Objawy te nie były na tyle uciążliwe żebym już dawno szukała jakiegoś rozwiązania. Nasilały się kiedy mało piłam, a prawie mijały przy nawodnieniu i wypełnianiu pęcherza dlatego sugerowano mi, że są związane z jakimiś kryształami, które wytrącają się przy zagęszczonym moczu. Postanowiłam jednak coś z tym wszystkim zrobić. Udałam się do fizjoterapeuty uroginekologicznego. Stwierdzono u mnie nadreaktywne dno miednicy i przy badaniu przez pochwę pani fizjoterapeutka szukała spiętych miejsc i starała się je rozluźnić. Dostałam też ćwiczenia do domu, które mam wykonywać codziennie. Mam nadzieję, że chociaż trochę to pomoże, bo chciałabym normalnie cieszyć się współżyciem.

    w odpowiedzi na: Przywitaj się!!:) #4945
    mar1992
    Participant

    Roksa19 byłaś w Terpie tylko na diagnozie czy na tygodniu rehabilitacyjnym? Zalecono Ci masaże czy ćwiczenia rozluźniające?

    w odpowiedzi na: ciągłe pieczenie cewki od kilkunastu lat #4942
    mar1992
    Participant

    Myślę, że powinnaś spróbować u fizjoterapeuty uroginekologicznego. Może masz pospinane mięśnie dna miednicy i powoduje to takie objawy.

    w odpowiedzi na: Przywitaj się!!:) #4929
    mar1992
    Participant

    Pani Agnieszko,

    A czy w swojej pracy spotkała się Pani z przypadkiem podobnym do mojego? Oprócz bólu przy współżyciu, z którym powoli udsje mi się walczyć odczuwam pieczenie lub dyskomfort w cewce moczowej i okolicy lechtaczki. Objawy urologiczne mijają, kiedy więcej wypije (nie muszę pójść do ubikacji, wystarczy, że pęcherz się trochę napełni). Czy to też może mieć związek z napięciem miednicy?

    w odpowiedzi na: Przywitaj się!!:) #4926
    mar1992
    Participant

    Hej,
    Czy ktoś tu jeszcze zagląda? Moje objawy wyglądają tak, że często odczuwam pieczenie w cewce podczas oddawania moczu i jakiś czas po. Dodatkowo podczas prób współżycia czuję okropny, piekący ból. Przy ucisku palcem czuję, że ten ból ograniczony jest tylko do górnej ściany pochwy. Czy któraś z Was miała podobne objawy i pomogła jej fizjoterapia? Zapisałam się na wizytę u fizjoterapeutki uroginekologicznej w moim mieście. Wiem, że wielu osobom pomogła terapia w klinice Terpa, ale ja niestety mieszkam daleko od Lublina i chciałam na początek spróbować czegoś na miejscu. Pozdrawiam

    w odpowiedzi na: Pieczenie cewki i ból przy próbie współżycia #4923
    mar1992
    Participant

    I pytanie czy objawy cewkowe też się u Ciebie złagodziły?

    w odpowiedzi na: Pieczenie cewki i ból przy próbie współżycia #4922
    mar1992
    Participant

    A Ty korzystałaś z pomocy fizjoterapeuty czy tylko terapia z psychoterapeutą? Ja jestem osobą, która wszystkim się stresuje, rzadko potrafię odpoczywać, często coś analizuje w głowie. Zapisałam się już do fizjoterapeuty i psychologa/seksuolog. Mam nadzieję, że mi to pomoże.

Przeglądasz 13 wpisów - 1 do 13 (z 13 w sumie)

Ostatnia modyfikacja: 9 lutego 2015