vulvodynia.pl
strona główna / zaloguj się lub zarejestruj

Agaa

Odpowiedzi forum utworzone

Przeglądasz 25 wpisów - 1 do 25 (z 72 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • w odpowiedzi na: Przywitaj się!!:) #4581
  Agaa
  Participant

  Witajcie dziewczyny. Mam pytanie do Ewa89, z którą wymieniałam się doświadczeniami w 2017 roku. Pisałaś wtedy, że bardzo długo nie mogłaś wyleczyć infekcji, pisałaś również, że masz ubytek naskórka. Jeśli mogę zapytać, to czym udało Ci się wyleczyć infekcje i czy ten ubytek skóry zagoił się samoistnie ? Przepraszam za pytania . Najważniejsze, że jest poprawa. U mnie też jest lepiej ale niestety problem często wraca. W moim przypadku nie nastąpiła całkowita poprawa. Tak więc z tego powodu śledzę forum. Dziękuję i pozdrawiam

  w odpowiedzi na: Jak wygląda wasza skóra? #4534
  Agaa
  Participant

  Gdybyś mogła jeszcze podać adres e-mail do siebie lub napisać na mój agagrabon@interia.pl
  To forum dotyczy typowej wulwodynii natomiast nasz przypadek może być związany z dermatozami skóry sromu, a to już zupełnie inny temat.

  w odpowiedzi na: Jak wygląda wasza skóra? #4532
  Agaa
  Participant

  Witaj Kajar. Czy próbowałaś zakwaszać okolice intymne jogurtem lub cytryną. Poprawa powinna przyjść szybko , jeśli objawy spowodowane są brakiem pałeczek kwasu mlekowego. Napisz proszę lub podaj adres e-mail do siebie. Zmagam się z podobnym problemem.

  w odpowiedzi na: Jak wygląda wasza skóra? #4531
  Agaa
  Participant

  Być może objawy spowodowanie są brakiem pałeczek kwasu mlekowego. Spróbuj umyć okolice intymne lekko kwaśną wodą z dodatkiem soku z cytryny lub kefiru. Jeśli to nie pomoże, zostaje wizyta u dermatologa w związku z widocznymi zmianami na skórze.

  w odpowiedzi na: Jak wygląda wasza skóra? #4529
  Agaa
  Participant

  Przy zmianach na skórze sromu proponuje rozważyć wizytę u dermatologa lub ginekologa, który wykonuje wulwoskopie. Czy zmiany o których Pani pisze znajdują się na wargach mniejszych, czy są białe, czy mają strukturę siateczki ? Jak dokładnie wyglądają ? W jakich okolicznościach się pojawiły ? Może stosowała Pani antybiotyki lub globulki dopochwowe. Może być to reakcja uczuleniowa od ich nadmiaru.

  w odpowiedzi na: Przywitaj się!!:) #4492
  Agaa
  Participant

  Witaj Music. Chciałam zapytać, czy obecnie stosujesz jakieś leki lub maści ?

  w odpowiedzi na: Przeczulica? #4409
  Agaa
  Participant

  Witaj. Mam podobny problem od prawie trzech lat. Powyższy opisu odpowiada moim objawom, z tym, że nie odczuwam bólu w pochwie. Po oddaniu moczu objawy zlokalizowane są na zewnątrz sromu. Do tego dochodzi częste oddawanie moczu.

  w odpowiedzi na: Przywitaj się!!:) #4355
  Agaa
  Participant

  Cześć Music. Pytałam bo wcześniej pisałaś, że masz zmiany na różnych częściach ciała, brzuchu, nogach … To dobrze, że to zniknęło. Bardzo się cieszę, że nastąpiła u Ciebie poprawa.

  w odpowiedzi na: Przywitaj się!!:) #4345
  Agaa
  Participant

  Ewa89, również uważam, że czas działa na naszą korzyść. Świadczy o tym chociażby fakt, że osoby, które pisały kilka lat temu na tym forum, w tej chwili są nieuchwytne. Myślę, że gdyby nadal chorowały, na pewno napisałby o tym. Pozdrawiam z nadzieją A.

  w odpowiedzi na: Przywitaj się!!:) #4343
  Agaa
  Participant

  Witaj Music. O ile dobrze pamiętam, to psiałaś, że masz zmiany na skórze sromu i innych rejonach ciała. Czy te zmiany u Ciebie cofnęły się ?
  Ewa 89, jeśli mogę coś doradzić, z własnych obserwacji i doświadczenia, to dobrze jest myć okolice genitalne wyłącznie letnią wodą. Nigdy nie gorącą. Wszystkie gotowe maści i kremy, zawierają mnóstwo chemii, więc nie dziwi mnie, że po ich odstawieniu poczułaś poprawę. Warto odstawić również płyn do higieny intymnej, Zgadzam się, że czas działa na naszą korzyść. Organizm próbuje naprawić, cokolwiek by to nie było. Tak samo jak Ty, boję się co będzie dalej. Przy tak delikatnej skórze musimy bardzo na siebie uważać. Pozdrawiam A.

  w odpowiedzi na: Przywitaj się!!:) #4340
  Agaa
  Participant

  Bardzo się cieszę, że napisałaś Ewo, że jest poprawa bo, to najważniejsze. Ciężko o optymizm w naszej sytuacji. Trwa to już niestety długo i czasem myślę, że muszę nauczyć się z tym funkcjonować. U mnie problem dotyczy strikte skóry. Według mnie jest zniszczona i osłabiona przez leki. Gdzieś przeczytałam, że w okolicach błon śluzowych, ciężko jest wyleczyć zmiany, skóra tam jest najwrażliwsza . Taki ciągły stan zapalny w okolicach genitalnych, to nic dobrego. Sprzyja dermatozom skórnym. U mnie problem trwa 2,5 roku. Na przestrzeni tego czasu, objawy znacząco zmniejszyły się ale do pełnego wyleczenia, droga daleka. Ewa89, jeśli dobrze zrozumiałam, to w tym momencie nie natłuszczasz skóry ? To dobry znak. Ja niestety muszę tego pilnować. Stosuję jedynie olej lniany lub inny naturalny, żadnych maści ani kremów. Również odwiedziłam neurologa ale nie zdecydowałam się na leki. Raz jeszcze dziękuję Ewa, za odzew i pozdrawiam

  w odpowiedzi na: Przywitaj się!!:) #4338
  Agaa
  Participant

  Witajcie dziewczyny, Ewa89, Jankaa, Misic oraz pozostałe panie odwiedzające forum Jak się czujecie ? Czy leki neurologiczne przyniosły poprawę w Ciebie Ewa89 ? Jak sobie radzicie z objawami ? Minęło trochę czasu od ostatnich wpisów. U mnie był czas, że poczułam poprawę ale niestety chwilową. Objawy często wracają, może o słabszym nasileniu ale jednak. Widocznie nie tak łatwo jest pokonać naszą przypadłość. Pozdrawiam

  w odpowiedzi na: Przywitaj się!!:) #4291
  Agaa
  Participant

  Witajcie dziewczyny..
  Ewa89, napisz proszę czy stosujesz leki neurologiczne ? Wiem, że za wcześnie na efekty, ale jak się czujesz ? Pozdrawiam.

  w odpowiedzi na: Przywitaj się!!:) #4285
  Agaa
  Participant

  Ewa89, jeśli chodzi o Neurovit, to u mnie nie było poprawy ale nie sugeruj się tym ponieważ brałam go na samym początku, gdzie objawy były najbardziej uciążliwe. Być może teraz zareagowałabym inaczej, lepiej. Po pewnym czasie zaczęły mnie boleć kolana, nie mogłam ich zginać. Nigdy wcześniej nie miałam tego typu problemu i nie mam do teraz, więc sądzę, że lek niekorzystnie działa na stawy. Nie oznacza to, że w Twoim przypadku będzie podobnie. Na pewno każdy organizm reaguje inaczej, wiec nie nastawiaj się negatywnie, tylko działaj. Jeśli możesz i chcesz, to pisz jak najczęściej. Razem jest trochę raźniej, mimo wszystko. Pozdrawiam.

  w odpowiedzi na: Przywitaj się!!:) #4282
  Agaa
  Participant

  Dziewczyny, robiłam te badania o których wspomina Jankaa (urea, myco, chlama), oczywiście wyszły negatywnie. Jeśli chodzi o leczenie antybiotykami, to one tylko pogłębiają problem. Wyjaławiają przewód pokarmowy przez co jesteśmy bardziej podatne na infekcje. Podobnie dzieje się z pochwą, staje się jałowa i bezbronna. Nie zawsze probiotyki dają radę z odbudową ekosystemu. U mnie problemy z wulwodynią, zaczęły się właśnie po nietrafionych kuracjach antybiotykami. Wiadomo jak wygląda leczenie takich przypadków. Każdy lekarz ( a było ich wielu) zapisywał inne, według własnego pomysłu, bez wcześniejszych badań antybiotyki. Nigdy wcześniej, nic nie wskazywało na to, że dzisiaj będę miała takie problemy. Obwiniam za to lekarzy. Wszystko zaczęło się, odkąd zaczęłam ufać ich wiedzy i doświadczeniu. Teraz płacę, za to najwyższą ceną. Nie piszę tego po to, żeby odradzić komukolwiek leczenie się ale przestrzec przez konsekwencjami. My jesteśmy “tam wypalone” globulkami i maściami może nawet w głębszy warstwach skóry. Im więcej stosujemy agresywnej chemii, tym bardziej podrażniamy i wysuszamy i tak już osłabioną skórę. Leki często ordynowane się zupełnie niepotrzebnie. Wiadomo, medycyna w obecnych czasach jest wielkim biznesem. Dobro pacjenta stało się mało istotne.
  Jeśli chodzi o leki neurologiczne, to brałam Neurovit, było to na początki choroby. Dostałam go od lekarza rodzinnego ale zasugerowałam go sama. Wzięłam dwa blistry ponieważ pojawiły się skutki uboczne więc odstawiłam.
  Trzymam kciuki za Ewę89, ażeby ta kombinacja leków, którą zaczęła stosować przyniosła ulgę.
  Jankaa, dziękuję, że dzielisz się informacjami i doświadczeniem. Wszystko to jest niesamowicie ważne i potrzebne.
  Pozdrawiam .

  w odpowiedzi na: Przywitaj się!!:) #4275
  Agaa
  Participant

  Ewa89, dziękuję za wszystkie informacje. Bądź dobrej myśli, może akurat te leki pomogą. Coś w końcu musi pomóc. Sama zastanawiam się nad wizytą u neurologa ale mieszkam w małym mieście i nie wiem, czy nie będę przypadkiem odosobnionym. Z ginekologiem łatwiej rozmawiać o takich problemach. Oczywiście też mam depresje, ciężko mi. Cicatidriny nie próbowałam ponieważ szukam maści delikatnych i obojętnych, bez zbędnej chemii. Trafiłam na maść cholesterolową, i rzeczywiście przez jakiś czas czułam się po mniej tak, jakbym miała zdrową skórę. Jednak moje szczęście nie trwało długo, zauważyłam grudkowate upławy i bardziej niż zwykle intensywne pieczenie. Najgorsze jest to, że nie wiem czym nawilżać srom, bez tego nie jestem w stanie funkcjonować. Może rzeczywiście spróbuje Citatidriny. Lekarze polecają Linomag, ale nie próbowałam. Nie miałam też maści sterydowych, próbuję tych najłagodniejszych. To przez co my przechodzimy to jakiś koszmar. Ja od dwóch lat, każdego dnia, zmagam się z pieczeniem sromu, częstym oddawanie moczu, kiedyś było swędzenie, suchość itp. Czasem mam lepsze dni i wtedy jestem taka szczęśliwa ale to wszystko ciągle wraca, nie wiem dlaczego tak jest. Pozdrawiam.

  w odpowiedzi na: Przywitaj się!!:) #4273
  Agaa
  Participant

  W posiewach raz wychodzą bakterie a raz nie. Antybiotyki wiadomo odpadają bo w moim przypadku zaostrzają V. Myślę, że bakterie nie powodują, aż tak silnych dolegliwości. Być może przyczyną, są uszkodzone zakończenia nerwowe w skórze ponieważ podrażnia mnie nawet delikatny płyn do higieny intymnej. Ostatnio bardzo łagodząco podziałała na mnie maść cholesterolowa ale po kilku dniach stosowania, zauważyłam objawy grzybicy, sądzę, że od tej maści. Nie mam już pomysłu jak z tego wyjść, czym smarować.
  Ewa 89 dziękuję za odpowiedz. Jakie leki zaproponowali Ci neurolodzy ?
  Pozdrawiam, Agaa

  w odpowiedzi na: Przywitaj się!!:) #4271
  Agaa
  Participant

  Ewa89, jeśli mogę zapytać, co mówią te lekarki ? Jakie proponują rozwiązania, czym to leczyć ? Nawet jeśli w wymazie wyjdą bakterie lub grzyby, to w naszym przypadki globulki spowodują dodatkowe podrażnienie śluzówek. To raczej błędne koło. Pozdrawiam.

  w odpowiedzi na: Przywitaj się!!:) #4269
  Agaa
  Participant

  Witajcie dziewczyny. Mam pytanie, jakie u Was występują objawy infekcji ? Czy są to upławy, widoczne podrażnienie, czy piecze Was pochwa i srom czy może objawy występują tylko zewnątrz (srom). U mnie problemem jest podrażniony srom, na którym nie widać zmian, a dolegliwości typu pieczenie, suchość pojawiają się najczęściej po oddaniu moczu. Czasem wydaje mi się, że mam lekkie upławy. Sama już nie wiem, co mi jest. Męczę się z tym od prawie dwóch lat. Byłam u kilku ginekologów, nikt nie jest w stanie mi pomóc. Z góry dziękuję za odzew.

  w odpowiedzi na: Przywitaj się!!:) #4162
  Agaa
  Participant

  Agato89, możne nie musisz od razu zgłaszać się do programu ale jest w Warszawie klinika Ambroziak lub dr. Szczyta. Tam leczy się rożne trudne przypadki jednostek chorobowych. Moze warto byłoby zasięgnąć opinii lekarza z takiej renomowanej kliniki. Tez kiedyś o tym myślałam, tylko, ze ja mam wszędzie bardzo daleko. Mieszkam na Podkarpaciu a podróżowanie to dla mnie wyzwanie. Moze Ty masz nieco bliżej, wiec warto rozważyć również te opcje. Przepraszam za błędy w moich postach.

  w odpowiedzi na: Przywitaj się!!:) #4159
  Agaa
  Participant

  Ewa89, miałam w planie wykona© wulwoskopie ale stwierdziłam na podstawie wpisów na tym forum, ze to badanie niczego nie wnosi. Dodatkowo boje się, pomimo, ze badanie jest niby bezpieczne próby octowej, która jest częścią tego badania. Ja mam tak wrażliwa skore, ze nie wiem czy nałożenie jakiegokolwiek środka, nie spowodowałoby u mnie zaostrzenia objawów. Odpuściłam wszystko na razie.

  w odpowiedzi na: Przywitaj się!!:) #4155
  Agaa
  Participant

  Ewa89, według mnie masz infekcję spowodowaną przez, jak napisałaś ubytki naskórka. W tych miejscach namnażają się chorobotwórcze bakterie i grzyby powodujące infekcję pochwy. Jeśli zakładasz globulki czy używasz maści przeciwgrzybiczych , podrażnisz za każdym razem te miejsca. Pomysł z usunięciem chirurgicznym zmian, myślę, że jest dobry , niestety ciężko trafić na lekarza z prawdziwego zdarzenia. Nie znam żadnego, którego mogłabym polecić. Musiałabyś poszperać w internecie. Ja natomiast nie mogę używać maść ponieważ bardzo mnie podrażniają i zaostrzają objawy. Ulgę przynosi nawilżanie maścią nagietkową i olejami. Moje dolegliwości na przestrzeni prawie dwóch lat (bo tyle borykam się z nimi), zmniejszyły się znacząco, dlatego cały czas mam nadzieję, że kiedyś będę zdrowa.

  w odpowiedzi na: Przywitaj się!!:) #4149
  Agaa
  Participant

  Czytam forum od dłuższego czasu. Ewa89, jeśli mogę Ci coś doradzić, to musiałbyś wyleczyć te ranki, o których piszesz ponieważ to one powodują rozwój grzybów i bakterii. Jestem tego pewna na 100%. Jeśli masz możliwość skonsultuj się z lekarzem gin, specjalizującym się w medycynie estetycznej. Oni wykonują różnego rodzaju zabiegi ( np. laser), które mogą się przyczynić do wyleczenia skóry. Sama mam problem ze skórą na sromie i też jestem tym kompletnie załamana ale w pewnym sensie się poddałam i już drugi rok żyję z dyskomfortem okolic intymnych.

  w odpowiedzi na: Amitryptylina #4068
  Agaa
  Participant

  Witajcie dziewczyny. W przypadku bólu, pieczenia, suchości na zewnątrz sromu, warto jest wykonać badanie o nazwie vulvoskopia. Ja jestem na nie umówiona w przyszłym tygodniu we wtorek. Wiem, że żadne leki ani maści już nie pomogą. Przynajmniej będę wiedziała, czy nie mam jakiejś choroby skóry w tych bolących miejscach. U mnie teraz wygląda ona na podrażnioną i widać zaczerwienienie. A jak u Was dziewczyny wygląda srom ? Czy dostrzegacie jakieś zmiany na skórze czy tylko odczuwanie pieczenie, suchość itp ?

  w odpowiedzi na: Amitryptylina #4057
  Agaa
  Participant

  Witajcie dziewczyny. Wspólnym mianownikiem nas wszystkich tutaj , jest nietrafione, często zbyt długie leczenie na grzybicę lub nieistniejące infekcje. W efekcie dochodzi do podrażnienia delikatnych błon śluzowych, które mocno unerwione i ukrwione, dają nieprzyjemne objawy pieczenia, bólu, swędzenia itp. Jeśli na skórze sromu nie ma żadnych zmian, to według mnie jest nadzieja, że objawy ustąpią samoistnie. Oczywiście nigdy nie wiadomo, kiedy to nastąpi. Ja choruję przeszło 1,5 roku. Niestety na skórze warg sromowych mniejszych, zauważyłam białe ślady. Widział je ginekolog ale nie potrafił stwierdzić, co mi dolega. Według mnie jest to jakaś choroba skóry. Nie byłam jeszcze u dermatologa, ponieważ problem jest dla mnie niezwykle krępujący. Podobnie ja Wy wszystkie zmagam się z dyskomfortem, swędzeniem a w najgorszym wypadku pieczeniem miejsc intymnych. Nie mogę współżyć, nosić obcisłych spodni itp. Moje życie , to wegetacja i czekanie na lepszy czas. Nie wiem co z tym robić dalej, jakie kroki przedsięwziąć aby odzyskać komfort życia. Piszę tutaj, na forum ponieważ nie mam pomysłu co dalej i nie mam z kim na ten temat porozmawiać. Będę wdzięczna za odzew. Pozdrawiam.

Przeglądasz 25 wpisów - 1 do 25 (z 72 w sumie)

Ostatnia modyfikacja: 9 lutego 2015